Naujienos

Vyriausybė ir Klaipėda nesusipyks?

Dvi savaitės. Per tiek laiko bus apsispręsta kokiomis lėšomis ir kada bus vykdoma probleminių uostamiesčio Baltijos prospekto sankryžų rekonstrukcija, po susitikimo su Klaipėdos meru "Vakarų ekspresui" ketvirtadienį žadėjo premjeras Algirdas Butkevičius.

Jis taip pat tvirtino, jog nepaisant praėjusią savaitę kai kurių Klaipėdos vadovų išsakytų pretenzijų Vyriausybei dėl pažadų nevykdomo, jokios įtampos tarp miesto ir Vyriausybės nėra, o visi pažadai bus vykdomi.

Kalba apie ultimatumus

Žinia, praėjusią savaitę uostamiesčio savivaldybė išplatino pranešimą, kuriame guodėsi, jog nors operatyviai vykdo visus suskystintųjų gamtinių dujų terminalo statybai būtinus darbus, nesulaukia, kada Vyriausybė tesės Klaipėdai duotos pažadus. Esą Klaipėda nebegali pasitikėti savo partneriu.

Gana aršios diskusijos šia tema vyko ir ketvirtadieniniame miesto Tarybos posėdyje, kai buvo svarstomas klausimas dėl paraiškos teikimo Baltijos ir Minijos prospekto rekonstrukcijai finansuoti. Žinia, ši sankryža pirmiausiai yra reikalinga tam, kad galėtų funkcionuoti naujasis Klaipėdos keleivių ir krovinių terminalas, o miestiečiams ypač reikalingų Baltijos ir Taikos prospektų bei Baltijos prospekto ir Šilutės plento sankryžų rekonstrukcijų perspektyvą gaubia migla.

Dėl to valdančiojo Liberalų frakcija siūlė į minėtąją paraišką įrašyti sąlygą, jog leidimas laikinajam išvažiavimo iš minėtojo terminalo keliui bus duodamas tik pusmečiui, jei nebus išspręstas kitų sankryžų rekonstrukcijos klausimas. Kalbėta net apie atskiros derybų su Vyriausybe grupės sudarymą, tačiau paraiškai visgi pritarta, bet su protokoliniu nutarimu. Juo savivaldybės administracija įpareigota pateikti išaiškinimą, ar galės būti išduoti visi reikiami leidimai terminalui eksploatuoti, kol dar nebus baigta Baltijos prospekto ir Minijos gatvės rekonstrukcija.

Pasak Klaipėdos vicemero Artūro Šulco, būtent tokia sąlyga yra 2006-aisiais priimtame miesto Tarybos sprendime, tad dabar reikia aiškintis, ką daryti toliau - ar koreguoti detalųjį planą, ar minėtąjį Tarybos sprendimą.

Prioritetas - sankryžos

Nepaisant visų šių aplinkybių, popiet, prieš susitikimą su Klaipėdos meru, premjeras tvirtino, jog uostamiesčio ir Vyriausybės santykiuose jokios įtampos nėra.

"Girdėjau tam tikrą pareiškimą, bet kiek žinau, visi įsipareigojimai vykdomi ir turi būti įgyvendinti. Be to, į politikų pareiškimus aš visada žiūriu atsargiai, nes jei politikas neturi ką veikti, jis pradeda kalbėti. Jei aš pradėčiau reaguoti į kiekvieno politiko pareiškimą ir sakyti, kad čia atsiranda tam tikra įtampa, tai būtų nesveika reakcija", - teigė premjeras.

"Paviešinti pasisakymai Vyriausybės atžvilgiu yra atskirų politikų mintys, o ne savivaldybės pozicija", - savo ruožtu sakė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Jis taip pat akcentavo, jog prioritetas vykdant Vyriausybės duotus pažadus turi būti Baltijos prospektų sankryžų rekonstrukcija, nes tai yra "jautriausias klausimas".

"Šių sankryžų rekonstrukcija turi būti prioritetinių projektų sąraše", - sutiko premjeras, vėliau "Vakarų ekspresui" žadėjęs, jog konkretūs sprendimai dėl šių objektų bus priimti per dvi savaites.

Jis taip pat pripažino, jog ketvirtadienį ryte važiuojant į Klaipėdą jį papiktino vaizdas, kai ties rekonstruotu Jakų žiedu nuo Palangos pusės buvo nutįsusios mašinų, sukančių į uostamiestį, eilės.

"Kviesimės projektuotojus ir kelininkus, kad jie spręstų šią problemą. Taip būti negali", - žadėjo jis.

V. Grubliauskas taip pat priminė Vyriausybei pietinio Klaipėdos aplinkkelio projektą, kuris irgi laukia finansavimo, Finansų ministerijos pažadus kitąmet surasti 2,4 mln. litų paskutiniams gyventojams iškeldinti iš laisvojoje ekonominėje zonoje esančios Lypkių gyvenvietės. O dėl naujojo baseino ir piliavietės tvarkymo projektų sakė galintis tik padėkoti.

A. Butkevičius savo ruožtu žadėjo, jog Klaipėdoje lankysis kas ketvirtį, tad kontroliuoti kaip vykdomi įsipareigojimai esą bus labai paprasta. Be to, uostamiesčio merui jo durys esą yra visada atviros.

Teatrui pinigų ras?

Po susitikimo su meru A. Butkevičius apžiūrėjo ir rekonstruojamą Dramos teatrą. Šiuo metu darbams užbaigti ir įrangai įsigyti trūksta dar 28 mln. litų. Didesnę trūkstamų lėšų dalį sudaro išlaidos įrangai - likusių statybos darbų suma sudaro apie 7,5 mln. litų.

Įvertinęs jau atliktus darbus, premjeras pažadėjo pasitarti su finansų ir kultūros ministrais ir pasistengti kitąmet iš vyriausybinių lėšų surasti 15 mln. litų.

2010-aisiais pradėtus darbus planuojama užbaigti 2015 m. Tais pačiais metais Dramos teatras minės aštuoniasdešimtmetį, tad jį tikimasi pasitikti rekonstruotame ir moderniai įrengtame pastate.

Statybos rangovo - UAB „Pamario restauratorius“ - direktorius Aldas Kliukas sako, jog planuojamas teatro rekonstrukcijos darbų užbaigimo terminas jų negąsdina.

„Svarbiausias klausimas – lėšos. Jeigu neturėsime finansinių trukdžių, jeigu laiku bus pagaminta ir sumontuota sceninė įranga, mes tikrai nedelsime ir stengsimės kuo greičiau perduoti atnaujintą teatrą jo tikriesiems šeimininkams“, - sakė A. Kliukas.

Šaltinis - dienraštis "Vakarų ekspresas"