Naujienos

Uostamiesčio simboliui panaikinta skriauda


Uostamiesčio simboliui panaikinta skriauda

Kruizinių laivų terminale laivus sutinkantis ir išlydintis bronzinis uostamiesčio berniukas sulaukė restauratorių pagalbos – ketvirtadienio popietę čia plušėję specialistai atnaujino vandalų apniokotą skulptūrą.

Į klaipėdiečių ir miesto svečių pamėgtą skulptūrinę kompoziciją „Vaikystės svajonė“ nusitaikę niokotojai nulaužė ir pradangino jūreiviškos kepuraitės, kuria moja berniukas, juostelę.

Šia skulptūra besirūpinančios bendrovės „Pamario restauratorius“ direktorius Aldas Kliukas teigė neabejojąs, jog tai piktavalio žmogaus rankų darbas – nei audringi vėjai, nei plėšrūs sparnuočiai tokios tvirtos metalo detalės įveikti nesugebėtų.

Anot įmonės vadovo, „prisiūti“ naują kepurės juostelę ketinta dar vasarą, vos paaiškėjus apie šį incidentą. Tačiau dėl Jūros šventės renginių atidėti darbai vėliau tiesiog pasimiršo.

„Dėkojame akyliems ir neabejingiems klaipėdiečiams, kurie mums tai priminė. Tad šiandien jau galime pasidžiaugti, kad skulptūrai grąžintas autentiškas pirminis jos vaizdas, – kalbėjo įmonės A. Kliukas. – O artėjant didžiosioms metų šventėms norime palinkėti visiems klaipėdiečiams mylėti savo miestą, didžiuotis juo bei tausoti mūsų visų bendrą turtą.“

Klaipėdiečių menininkų Svajūno Jurkaus ir Vytauto Paulionio sukurta skulptūrinė kompozicija „Vaikystės svajonė“, įkūnijanti įspūdingiausias ir reikšmingiausias vaikystės svajones, Kruizinių laivų terminalo krantinę papuošė prieš dešimtį metų ir bemat tapo vienu ryškiausių uostamiesčio simbolių.

Šį apie 30 tūkst. eurų vertės meninį projektą finansavo Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija ir bendrovė „Pamario restauratorius“.

                                                                                                                                                                          ,,Vakarų ekspresas''http://www.ve.lt/naujienos/klaipeda1/klaipeda/uostamiescio-simboliui-panaikinta-skriauda-1593094/