Naujienos

Senamiestyje laimę neš kaminkrėtys

Ant namo Kurpių g. 8 stogo, šalia burlaivio "Meridianas", jau šį rugsėjį turėtų būti pastatyta bronzinė 2,3 metro aukščio kaminkrėčio skulptūra.Konkursą laimėjusi bendrovė "Pamario restauratorius" šį Klaipėdos senamiesčio akcentą ketina pastatyti už 55 tūkst. litų, tačiau Klaipėdos savivaldybės administracijos Kultūros skyrius teigia, jog dėl galutinės sumos dar derėsis.

Kaminkrėtys pasirinktas todėl, kad daugelyje šalių tai - laimės simbolis, o Klaipėda - Lietuvos vartai - savo kaminkrėčio dar neturi.

Aiškėja ir kito monumento - Dainų šventei skirto paminklinio akmens Vasaros estradoje - likimas, mat vakar Klaipėdos miesto tarybos Teritorijų planavimo komitetas po diskusijų pritarė, kad nelegaliai pastatyto memorialo įteisinimo klausimas būtų svarstomas Taryboje.

Už tokį sprendimą iš 5 komiteto narių balsavo 3 politikai, priklausantys Tarybos pozicijai. Artūras Šulcas ir Egidijus Sabataitis balsavo prieš.

"Gražus noras dėl to paminklo, tačiau negalima būti truputį nėščiam ar truputį pavogti. Yra Teritorijų planavimo įstatymas, o tas paminklinis akmuo pastatytas be jokių leidimų. Reikia kreiptis į atitinkamas institucijas, kurios ir nurodytų pašalinti pažeidimus - nugriauti paminklą ir statyti jį tik gavus visus leidimus", - komiteto posėdyje sakė A. Šulcas.

Klaipėdos meras Rimantas Taraškevičius teigė apgailestaujantis, kad yra patvirtinta tokia griežta tvarka, jog net ir nedideliems akcentams pastatyti būtinos grandiozinės procedūros.

"Tuomet ir senamiesčio peliukas, ir katinas, ir Senamiesčio sargas šuo nebūtų atsiradę. Taisyklės - per griežtos", - tikino jis.

A. Šulcas pasiūlė įtraukti į posėdžio protokolą siūlymą komiteto nariams neleisti balsuoti už projektus, kurie parengti pažeidžiant įstatymus ir kreiptis į būsimąją Etikos komisiją, jei šios tvarkos nebus laikomasi.

Be kita ko, Dainų šventės 80-mečiui skirtas paminklinis akmuo pastatytas ant 1944-1945 metais žuvusių Klaipėdos gynėjų kapinių, kurios oficialiai žemėlapiuose nepažymėtos. Palaikų esama po visa neoficialia Muzikų alėja Vasaros estradoje.

Šaltinis - dienraštis "Vakarų ekspresas"