Naujienos

Senamiestį saugos verslininkų dovanotas šuo

Prieš penkerius metus įkurta bendrovė "Pamario restauratorius" skaičiuoja apie tris dešimtis istorinių kultūros vertybių objektų, kurie rūpestingų meistrų rankomis prikelti antram gyvenimui.

Nuo šio savaitgalio Klaipėdos senamiesčio prieigų sargybon stojo ištikimiausias žmogaus draugas šuo.

Šuns skulptūrą, pavadintą "Senamiesčio sargu", miestui vakar padovanojo savo penkerių metų jubiliejų švenčianti UAB "Pamario restauratorius".

"Senamiesčio sargą" verslininkai įkurdino šalia savo biuro Turgaus aikštėje, netoli judrios Pilies gatvės. Žaismingo kūrinio autoriai - skulptorius Svajūnas Jankus ir architektas Vytautas Paulionis.

"Pamario restauratoriaus" vadovų nuomone, idėja miestui padovanoti šunį gimė ne atsitiktinai: ji ne tik primins bendrovės įkūrimo sukaktį, bet ir 2006-ųjų - Šuns metų - ženklą.

Iškilmingoje skulptūros atidengimo ceremonijoje dalyvavo, o kartu ir jubiliatą sveikino Klaipėdos miesto, Paminklosaugos departamento prie Kultūros ministerijos vadovai, Klaipėdos universiteto rektorius, kiti oficialūs asmenys bei gausus būrys kolegų.

Pasak "Pamario restauratoriaus" vadovų, įteikdami miestui tokią originalią dovaną bendrovės darbuotojai atsiliepė į senamiestyje įsikūrusiems verslo žmonėms skirtą Klaipėdos vadovų raginimą patiems rodyti daugiau iniciatyvų - labiau rūpintis ir puošti istorinę miesto dalį.

Daugelis klaipėdiečių vis dar atmena visų širdis kadais užkariavusį Regimanto Midvikio darbą - simpatingo katino skulptūrą, kartą vandalų suniokotą, antrąkart tiesiog nugvelbtą. Tikimasi, kad "Senamiesčio sargas" bent iš dalies užpildys šią spragą ir taps vienu iš nedaugelio senosios Klaipėdos akcentų ir traukos centrų.

Šaltinis - dienraštis "Vakarų ekspresas"