Naujienos

Restauruotojas Aldas Kliukas: pareiga saugoti tėvynės turtą yra mūsų genuose

1990-ųjų metų kovo 11-ą dieną Aukščiausioji Taryba-Atkuriamasis Seimas atkūrė nepriklausomą Lietuvą. Šiemet sukanka 25 metai, kai Lietuva nepriklausoma, o jos piliečiai – laisvi. 15min.lt klausia lietuvių, už ką jie myli Lietuvą, ir kokias galimybes jiems suteikė laisvė.

Sunkiai suskaičiuojamą sąrašą senųjų šalies pastatų antram gyvenimui prikėlęs bendrovės „Pamario restauratorius“ vadovas Aldas Kliukas į nepriklausomą Lietuvą pirmiausia nori pažvelgti restauruotojo akimis. Džiaugiasi, kad atkūrus nepriklausomybę istorijos liudytojai –  senieji Lietuvos pastatai – keičiasi neįtikėtinu greičiu. 

„Šiais laikais atsivėrė daug galimybių juos atnaujinti. Smagu, kad Europos Sąjungos lėšos nukreipiamos į kultūros paveldą, į istorijos išryškinimą – dvarus, pilis, bažnyčias ir kitus pastatus. Per pastaruosius metus pasiekta tiek, kiek nebuvo galima įsivaizduoti“, – pasakoja A.Kliukas.

Nepriklausomybės atkūrimo jubiliejaus išvakarėse restauratorius atvirauja, kad atgyjantys senieji šalies pastatai rodo lietuvių norą išsaugoti praeities prisiminimus ir didžiulę meilę Lietuvai.

„Myliu Lietuvą, kad nesugedome, neišsibarstėme ir turime į ką atsiremti. Mūsų genuose yra rūpintis ir puoselėti savo turtą. Juk iš istorijos šaknų mes imamės stiprybės“, – svarstė restauratorius


Šaltinis - portalas "15min"