Naujienos

Palangos kurhauze vėl triūsia darbininkai

Atstatytame Palangos kurhauze po kelių mėnesių pertraukos vėl triūsia darbininkai – įrengiamas vidus, rašo „Lietuvos rytas”.

Jeigu remonto darbams bus skirta pakankamai lėšų, bendrovė „Pamario restauratorius” yra įsipareigojusi istorinį pastatą Palangos savivaldybei perduoti lapkričio pabaigoje.

Čia jau numatyti Palangos – vasaros kultūros sostinės baigiamieji renginiai. Kurhauze taip pat turėtų būti iškilmingai suteikiami miesto garbės piliečio vardai.

Tačiau ketinimams koją gali pakišti lėšų trūkumas. Darbams atlikti reikia 2,1 mln. litų. Kol kas įmonė yra gavusi tik 250 tūkst. litų.

„Skirti pinigai jau beveik ištirpę. Savivaldybė yra pažadėjusi, kad lėšų kurhauzo darbams baigti atsiras.

Rugpjūtį darbuosimės naudodami savo išteklius, o jei rudenį papildomų pinigų dar nebus, mažinsime apsukas”, – teigė „Pamario restauratoriaus” direktoriaus pavaduotojas Algimantas Zokaitis.

Palangos meras Šarūnas Vaitkus tikina, kad svarbiam kultūros paveldo objektui lėšų nepritrūks: „Šiam reikalui skirsime savo pinigų. Be to, šalies Privatizavimo fondo lėšomis žadėjo paremti ir premjeras Algirdas Butkevičius.”

Šiuo metu jau yra įrengtos antrojo aukšto ir palėpės perdangos, baigtos tinkuoti pirmojo aukšto salės sienos. Joms išdžiūvus įmonės restauratoriai atkurs prieš karą čia buvusius sienų ir lubų meninius lipdinius.

Lipdiniams, autentiškoms vidaus durims atkurti Kultūros paveldo departamentas yra skyręs 400 tūkst. litų.

„Darbų dar daug: reikia išbetonuoti salės grindis, pakloti parketą, įrengti antrojo aukšto patalpas, tualetus ir rūbinę, konferencijų salę palėpiniame aukšte.

Jau yra užsakomos kėdės žiūrovams, biuro baldai antrojo aukšto patalpoms, minkštasuoliai salės vestibiuliui.

Atkursime prieangyje buvusius medinius laiptus į antrąjį aukštą”, – apie statybininkų laukiančius darbus pasakojo A.Zokaitis.

Šaltinis - dienraštis "Lietuvos rytas"