Naujienos

Palangos „Anapilį“ naujam gyvenimui prikels UAB “Pamario restauratorius”

Palangos simboliu tapusi legendomis apipinta medinė vila "Anapilis" netrukus pradės kilti naujam gyvenimui - penktadienį, lapkričio 14-ąją, pasirašyta rangos darbų sutartis dėl šios vilos restauravimo ir pritaikymo visuomenės poreikiams darbų.Sutartį su UAB "Pamario restauratorius" direktoriumis Aldu Kliuku pasirašė Palangos savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė. Rangovai įsipareigojo atlikti pastato restauravimo ir vidaus patalpų remonto darbus. "Vila - medinė, o tai reikalauja ypatingo atidumo ir kruopštumo perrenkant pastato konstrukcijas, atskiriant autentiškas detales ir nepaliekant sienojuose kenkėjų, greitai niekais galinčių paversti net pačius geriausius ketinimus. Pasistengti įgyvendinant šį projektą turės ir mūsų medžio drožinių meistrai - vila garsėjo puošniomis medžio ornamentikos detalėmis, kurios po restauravimo vėl praturtins Palangos kraštovaizdį", - sakė A. Kliukas.
Grafų Tiškevičių laikus menanti medinė vila sovietmečiu buvo gerokai pakeista, tačiau po išsamių specialistų tyrimų, buvo nustatyta, kurios "Anapilio" interjero detalės yra autentiškos, koks buvo senasis pastato išplanavimas, netgi kokia buvo vilos sienų spalva. Remiantis šiomis išvadomis, bus atkuriamas tikrasis "Anapilio" veidas.
Vila bus ne tik restauruojama, bet ir pritaikyta šiandieniniams poreikiams - pagal ikonografinę medžiagą bus atkurtos renginiams bei ekspozicijoms skirtos salės ir kitos erdvės, atnaujinti sanitariniai mazgai, neįgaliųjų patogumui įrengtas liftas ir papildoma laiptinė - kad pastatasatitiktų priešgaisrinius reikalavimus.
Pasak A. Kilijonienės, Palanga garsėja medinėmis vilomis, o "Anapilis" - vienas iš įdomiausių ir labiausiai žinomų senosios kurorto architektūros statinių Lietuvos pajūryje. "Kartu tai yra vienas iš Palangos istorijos atspindžių bei simbolių, todėl labai svarbu neleisti šiai vilai sunykti", - sakė A. Kilijonienė.
"Anapilio" išskirtinumas bei istorinė vertė lėmė, jog būtent šioje viloje apsispręsta įkurti Palangos kurorto muziejų. "Sutvarkius vieną iš pirmųjų Palangoje pastatytų vilų, mieste atsiras vieta, kurioje bus galima susipažinti su vieno iš didžiausių Lietuvos kurortų istorija - čia įsikurs Palangos kurorto muziejus, kuriame bus eksponuojama medžiaga, padedanti atskleisti krašto išskirtinumą, susijusį su žvejyba, uostu, muitine ir pasieniu, kurorto kūrimu, knygnešiais, garsiąja Palangos progimnazija ir jos auklėtiniais ir kita", - kalbėjo Palangos meras Šarūnas Vaitkus.
Vilos "Anapilis" restauracijos projekto vertė - 2,7 mln. litų. Lėšos skiriamos iš Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų programų bei Palangos savivaldybės biudžeto. Istorinis "Anapilis" bus atnaujintas iki 2016 m. pabaigos.

Šaltinis - Palangos savivaldybės informacija