Naujienos

Pagražėjo senamiesčio fasadai

Šiemet savivaldybės rūpesčiu ir UAB "Pamario restauratoriaus" pastangomis pagražėjo 8 senamiesčio pastatų fasadai.Vasarą ir rudenį, kol leido oro sąlygos, Klaipėdos miesto savivaldybė tęsė senamiesčio pastatų fasadų remontą ir dažymą bei lietaus nuvedimo sistemų remontą. Daugiausiai atnaujintų fasadų dabar yra Aukštojoje gatvėje.

Uostamiesčio pastatų fasadų remonto klausimais konsultavo architektė Laima Šliogerienė. Žvejų g. 11, Aukštosios gatvės 5, 7, 9, 11 ir 13 fasadų tvarkymas kainavo daugiau nei 235 tūkst. litų.

Šviesesnėmis spalvomis šiemet pasidabino ir buvęs gana niūrus pastatas Turgaus g. 21, kuriame įsikūręs pirminės sveikatos priežiūros centras. Šio pastato galinį fasadą dar vasaros pradžioje papuošė stilizuotas senamiesčio žemėlapis.

Buvo vykdomi viso kampinio Turgaus ir Tiltų gatvės pastato restauravimo darbai. Naujai nutinkuotas ir nudažytas fasadas, pakeisti pirmojo aukšto langai ir įėjimo į durys, suremontuotas stogas ir pakeista lietaus vandens surinkimo sistema. Fasado cokolis apdailintas granitu. Projektą parengė UAB „Klaipėdos projektas“, projekto vadovė Gražina Poškaitė. Atsakingą darbą atliko UAB „Pamario restauratorius“. Pirmą kartą po II pasaulinio karo pabaigos buvo atkurtas autentiškas dekoratyvinis kampinis balkonas, pasipuošęs originaliais metaliniais turėklais. Juos padirbo metalo meistras Dionizas Varkalis. Turgaus g. 19/Tiltų g. 10 pastato restauracija kainavo daugiau nei 391 tūkst. litų.

Iš viso senamiesčio pastatų fasadų rekonstrukcijai ir dažymui šiemet iš savivaldybės biudžeto buvo skirta daugiau nei 626 tūkst. litų.

Šaltinis - dienraštis "Klaipėda"