Naujienos

Laivams mosuos bronzinis berniukas

Klaipėdos jūriniu simboliu turėtų tapti laivams mojuojančio berniuko su šunimi skulptūra.Ji stovės Kruizinių laivų terminalo kampe ties Danės upe.

„Dar nenusprendėme, kada pastatysime skulptūrėlę. Tai gali būti per Džiazo festivalį, Jūros šventę ar miesto gimtadienį. Turbūt trauksime burtus“, - aiškino idėjos autorius, įgyvendintojas ir rėmėjas bendrovės „Pamario restauratorius“ direktorius Aldas Kliukas.

Skulptūra bus 1,6 metro aukščio, bronzinė. Berniukas mojuos jūreiviška kepure, jį atgal į miestą temps šuo ant pavadžio. Skulptūra bus pritvirtinta ant 1,4 metro aukščio akmens.

„Klaipėda turi jaunatviško, džiazuojančio miesto įvaizdį, šia skulptūra norėjome tai įtvirtinti“, - aiškino A.Kliukas.

Skulptūra pavadinta „Vaikystės svajonė“. Jos autoriai - skulptorius Svajūnas Jurkus ir architektas Vytautas Paulionis. Šiuo metu jau nulietas šuo, o berniukas baigiamas lieti.

„Tikimės, kad skulptūra taps Klaipėdos simboliu. Panašiai kaip Kopenhagoje undinėlė“, - aiškino kita sumanymo iniciatorė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos rinkodaros skyriaus viršininkė Lina Gudelionytė-Gylienė.

Per sezoną Kruizinių laivų terminale apsilanko 30 tūkst. turistų. Norintieji galėtų įsiamžinti prie nedidelės skulptūros.

„Mieste yra šuns, katino, peliuko skulptūros, o šalia vandens nieko panašaus neturėjome“, - teigė L.Gudelionytė-Gylienė.

Mažas sėdintis berniukas yra Klaipėdos simbolis herbe.

Pastatyti skulptūrą norėta dar 2003 metais atidarius Kruizinių laivų terminalą. Idėjų buvo daug, bet neatsirado norinčių tam skirti pinigų.

„Mes tą skulptūrą tikrai pastatysime. Mūsų sumanymas buvo meninis, kūrybinis, kurį ir norime įgyvendinti. Tikrai nenorėtume, kad ši idėja būtų siejama su politika“, - vylėsi A.Kliukas.

Šaltinis - dienraštis "Klaipėda"