Naujienos

Klaipėdos piliavietėje jau atlikta trečdalis statybos darbų

Klaipėdos piliavietės rytinės kurtinos atstatymo darbai vyksta be didesnių trikdžių. Jie, kaip ir planuota, turi būti baigti rugpjūčio pabaigoje. Tai konstatuota po penktadienį piliavietėje vykusio uostamiesčio savivaldybės atstovų ir statybos rangovų darbinio susitikimo.

„Pamačius tai, kas šiandien jau yra padaryta, sunku net patikėti, kad dar tik prieš kelis mėnesius šioje vietoje į pamatus įbetonavome simbolinę lobių skrynelę su laišku ateities kartoms. Galiu tik konstatuoti, kad statybos darbai piliavietėje vyksta itin sparčiai bei jau šiemet Klaipėda tikrai turės naują šiuolaikišką konferencijų centrą“, – sakė kurtinos atstatymo darbus apžiūrėjęs Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Jis pažymėjo, kad rytinės kurtinos atstatymo projektas – ypatingas uostamiesčiui. „Tai yra dar vienas svarus žingsnis visos Klaipėdos pilies atstatymo link“, – teigė V. Grubliauskas.

Bendra Klaipėdos piliavietės rytinės kurtinos atstatymo projekto vertė – 4,3 mln. eurų. Dalį lėšų skiria ES, dalį – Klaipėdos savivaldybė.

Numatyta, kad atstatytoje rytinėje kurtinoje – piliavietės gynybiniame pylime – bus įrengtas modernus konferencijų centras, o čia pat esančiame Antrojo pasaulinio karo laikų dažų (kuro) sandėlyje – naujos Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus ekspozicinės erdvės.

Projekto rangovo bendrovės „Pamario restauratoriaus“ direktoriaus Aldo Kliuko teigimu, šiandien atlikta trečdalis visų čia suplanuotų statybos darbų.

„Šiuo metu baigti betonuoti būsimo konferencijų centro pamatai bei jau kyla ir šio centro sienos, tiesiami komunikacijų tinklai. Buvusiame dažų sandėlyje didžioji dalis darbų jau atlikta, liko tik sienų apdaila“, – sakė A. Kliukas.

Savivaldybės ir statybos darbų rangovų pasirašytoje sutartyje numatyta, jog rytinės kurtinos atkūrimo darbai turi būti baigti iki šių metų rugsėjo.


Šaltinis  - portalas "delfi"