Naujienos

Istoriniame bokšte - siuntinys ateičiai

Restauruojamo Klaipėdos universiteto miestelio šeštojo pastato bokšte vakar įtvirtinta kapsulė daug ką papasakos ateities kartoms.

Litai, centai, „Klaipėda“ ir kitas vietos dienraštis, pastatą atnaujinančios bendrovės „Pamario restauratorius“ vadovų vizitinės kortelės ir universiteto bendruomenės laiškas ateities kartoms – viskas tilpo nerūdijančio plieno kapsulėje.

Universiteto laiške pateikiami faktai apie tai, kaip keitėsi XX a. pradžioje iškilusių pastatų paskirtis – nuo kareivinių iki akademinio miestelio. Pristatoma ir universiteto nūdiena su 7 fakultetais, 5 institutais, 9440 studentų ir 712 profesorių, docentų, dėstytojų.

Laiškas baigiamas viltimi, kad ateityje Klaipėdos universitetas taps svarbiu Europos mokslo, studijų ir kultūros centru.

Pasak bendrovės „Pamario restauratorius“ direktoriaus Aldo Kliuko, įtvirtindami bokšte tokią kapsulę jie pratęsė tradiciją. Praėjusių amžių kapsules su tų laikų pinigais, laikraščiais bei laiškais restauratoriai rado remontuojamų Rusnės, Katyčių, Kretingalės pastatų bokštuose.

„Šią kapsulę ras tie, kurie kada nors remontuos šiuo metu statomą bokštą“, - vakar sakė A.Kliukas.

Universiteto vyriausiasis statybininkas inžinierius Juozas Duoplys „Klaipėdai“ sakė, kad bokštas bus baigtas statyti šiemet. Dėl lėšų stokos jame kol kas nebus laikrodžių ir kariljono. Viso pastato rekonstrukciją planuojama baigti 2007 metais. Tam iš valstybės biudžeto skirta 6 mln. litų.

Naujam gyvenimui prikeltame pastate įsikurs mokomasis teatras, bus aula, kitos akademinei veiklai pritaikytos patalpos.

Šaltinis - dienraštis "Klaipėda"