Naujienos

Atnaujins keturis fachverkinius pastatus

Pirmadienį Klaipėdos savivaldybėje pasirašyta keturių senamiestyje esančių fachverkinės architektūros pastatų tvarkybos darbų rangos sutartis.

Pastatus Bažnyčių g. 4/Daržų g. 10, Aukštoji g. 1/Didžioji Vandens g. 2, Vežėjų g. 4 bei Bažnyčių g. 6 iki kitų metų pabaigos įsipareigojo atnaujinti UAB „Pamario restauratorius“. Sutarties vertė – 1,4 mln. eurų, iš kurių 1,02 mln. skirs Europos Sąjungos fondai.
Pasak „Pamario restauratoriaus“ vadovo Aldo Kliuko, darbus ketinama pradėti nuo pastato Vežėjų g. 4, kuriame buvo įsikūręs Klaipėdos lėlių teatras, nes pagal apimtį tai yra pats mažiausias objektas. Čia ketinama pradėti darbuotis jau po Jūros šventės.

„Didžiausia apimtis yra Bažnyčių gatvėje, kur yra įsikūrusi dailininkų sąjunga, architektai, „Senamiesčio“ baras. Blogiausia padėtis yra Aukštosios gatvės 1-ajame, viename iš Parodų rūmų pastatų. Iš vakarų pusės fasado medis yra visiškai sutrūnijęs. Reikės tikriausiai visą sieną iš naujo suformuoti, galvoti, kai pasikabinti perdangas, išlaikyti visą pastatą. Ten reikės dirbti, kol neprasidės liūtys“, – sakė A. Kliukas.

Pasak jo, „medis yra medis“ ir nuolat reikia rūpintis tokiais pastatais, medienos sustiprinimu, restauracija. Periodiškai reikia ir „kosmetikos“. A. Kliuko žiniomis, šie pastatai prieš 30-40 metų tikriausiai buvo iš esmės perstatyti.

Darbai bus vykdomi pagal UAB „Uostamiesčio projektas“ 2017 m. parengtus techninius projektus. Kartu bus modernizuojamos šildymo ir inžinerinės sistemos, sutvarkyti Lėlių teatro bei Menininkų kiemai. Pastarajame numatoma įrengti lietaus nuvedimo sistemą bei naują Bažnyčių g. atkarpos gatvės apšvietimo tinklą.