Naujienos

Atkuriamas Vilkėnų rūmų grožis

Nepriklausomybės pradžioje Vilkėnų dvaro sodybą susigrąžinusiai teisėtai paveldėtojai grafienei Felicijai Laimei Pliaterienei priklausantys rūmai keliasi naujam gyvenimui.

Restauratorių vertinimu, atgimęs Vilkėnų dvaras bus gražiausias visoje Žemaitijoje ir Vakarų Lietuvoje. Jis tvarkomas iš asmeninių grafienės lėšų.

Gelbstint centrinį dvaro pastatą pirmiausiai buvo uždėtas stogas. Tačiau rūmų restauravimo pradžioje atrodė, kad rūmai ir juos supantis parkas vėl teiktų džiaugsmą ir džiugintų jo lankytojus, reikės atlikti begalę darbų.

"Didžiausia žala rūmų pastatui padaryta po 1980 metų, kai jie atiteko Šilutės hidraulinių pavarų gamyklai. Tada buvo sugalvota rūmuose įrengti poilsio bazę, tačiau rekonstrukcijos darbai nebuvo pradėti, nuplėšus stogo dangą darbai sustojo.

Ką reiškia rūmams apie 20 metų būti net be stogo, supranta daugelis. Buvo sugadinti ir rūsiai, kuriuos neapgalvotai pradėjus gilinti užliejo vanduo. Šiemet tvarkome fasadą, įrengėme rūsių drenažą, visą vandens nuvedimo sistemą", - sakė darbus čia vykdančios UAB "Pamario restauratorius" direktorius Aldas Kliukas.

Pasak jo, atliekant fasado restauravimo darbus teko susidurti su visai naujomis aplinkybėmis - iki šiol niekur niekada neteko restauruoti originaliai išbadyto tinko. Senųjų meistrų darbo paslaptys ir technologijos seniai pražuvo praeityje, teko patiems ieškoti būdų, kaip kuo autentiškiau atkurti buvusį rūmų išorės dekorą.

"Vilkėnų dvaras tikrai yra gražiausias. Jis pralenkia populiarius dvaro rūmus Palangoje, Kretingoje, kitose vietovėse. Mane stebina, kad rūmai net nenaudojant brangių medžiagų buvo pastatyti labai skoningai, su meile ir didžiuliu išmanymu", - sakė A. Kliukas.

Vilkėnų dvaro fasado restauracijos pabaiga planuojama kitais metais.

Šaltinis - dienraštis "Vakarų ekspresas"